Jdi na obsah Jdi na menu
 


SVOJSÍKÁČ - DOPLŇKOVÉ INFO

19. 9. 2011

 

Nazdárek :-)

mám takový pocit, že heslo My jsme zdatné Orlice, budeme tento víkendopravdu potřebovat. Ale snad by mělo být hezké počasí :-) Takže nejprve připomínám co s sebou:

VŠÍCHNI: spacák, karimatku, kroj, oddílové tričko, šátek, baterku, ešus (miska), lžíce, hrneček, malý batoh, bloček, propiska + obvyklé věci na výpravu (pláštěnka, pevné boty, oblečení...), popř. co vás zkrátka napadne, že by mohlo být užitečné (mimo věšteckou kouli, Papouchu. ;-) ) + peníze na vlak (cca 100,-) mělo by být vráceno

NIKČA: hodinky

JÍŤA: hodinky

PAPOUCH: stan pro RR, (hodinky)

(HELČA: hodinky)

JO-HANKA: stan, vařič, kotlík, sekyrka, lékárnička, mapa, buzoly

 

SRAZ: 14:45 KH hlavní nádraží (odjezd 14:59)

NÁVRAT: 14:57 KH hl. nádraží (v tom lepším, nepravděpodobnějším případě v 13:53 tamtéž)

Nu a ted k samotnému závodu :-)

Základní info je zde svojsikac.skauting.cz/kolo.php (pro ty. které ještě nečetly v předchozím příspěvku)

Dále jsem ovšem objevila v materiálech ke stažení toto svojsikac.skauting.cz/soubory /vyprava_podklad/planovani_trasy_a_ukolu_po_ceste.pdf a toto svojsikac.skauting.cz/soubory/vyprava_podklad/priprava_na_vypravu.pdf dnes mi to ovšem už nešlo otevřít, tak uvidíme....

Můžete to zkusit otevřít zde svojsikac.skauting.cz/informace.php třeba budete úspěšnější. V zásadě jde o to, že závod probíhá jako výprava. Družina si naplánuje trasu a dostává body za určité věci (např. za památný strom, hřbitov, část cesty bez turistické značky, dodržení plánovaného času, trasu delší než 10 km...) a dále za plnění určitých funkcí, které budou předem mezi členy rozděleny. Např. fotograf (fotí a poté popíše fotky), botanik (poznává listy a dělá herbář)...nepamatuji si názvy, ale vím, že je tam někdo, kdo připraví tři hry pro družinu, které nezná, další jde kilometru po slepu bez jakékoli pomoci, či signálů, dále nědo odlévá stopy...jestli se mi to podaří otevřít, běhěm týdne bych vám ty funkce ještě rozdělila, aby jste se na ně mohli lehce zaměřit (připravit, přinejmenším psychicky) předem....Již se mi to podařilo otevřít. Takže v dalším příspěvku naleznete můj typ na rozdělení, kdyby jste si něco chtěly zaměnit, pište do komentářů.

Toto ovšem není konečné. Probíhat to může jiným způsobem, ale vzhledem k tomu, že toto jsou jediné materiály ke stažení, myslím, že je dost pravděpodobné, že se to tam objeví.

Tak, hlavu vzhůru :-)

A snažte se :-)

Zatím

Jo-Hanka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

4.místo

(zdíška, 27. 9. 2011 19:49)

Gratuluji jste MACHŘI!!!! =o))

Jídlo

(Helča, 22. 9. 2011 18:38)

Takže stravování bude tam zajišťěno? Nebo jak? Já jsem to z toho moc nepochopila.